close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Политически новини
Новини за лица
Институционални новини
Новини и анализи За Пловдив
Бизнес новини
Новини с прогнози
Спортни новини за Пловдив
RSS
Водещи новини
"Алгоритъм на властта" -  Димитров или Темелков
©
15:23 / 23.03.2026
2007

Партийното доверие към кмета на Пловдив Костадин Димитров расте пропорционално на буксуването на града. Той вече е член на националното политбюро на ГЕРБ. Очевидно е, че номерата на Борисов – когато стане дума за Пловдив, край нямат от години. Изглежда Бойко е провидял изборните резултати на партията в града и награждава Димитров авансово.

Ако на 19 април резултатът на ГЕРБ в Пловдив падне под 25 000 гласа – на предишния вот бяха 31 779,  и няма партийна тревога, означава че никой няма против идващия залез – дали с Димитров, дали без Димитров. А и на него не му пука особено, след като е загубил способността да се самооценява, както и да разбере накъде върви Пловдив. И как да разбере колко пари струва като кмет, като царедворците му го ласкаят, но и бавничко го тласкат по стълбите надолу.

Стара турска поговорка гласи, че ако те целуват по задника, не бива да се радваш, тъй като може да е само подготовка за нещо друго.

Член на висшето ръководство на ГЕРБ стана и Владимир Темелков, заместник на Костадин Димитров и негов противник по най-важната тема – как да се управлява Пловдив. Впечатляваща беше презентацията му пред конгреса вчера "Алгоритъм на властта в политика на бъдещето“ за изкуствения интелект.

И двамата в изпълнителната комисия на ГЕРБ е поредната шега на Борисов, като не уточнява с кого се е пошегувал. Сигурно ще стане ясно другата есен.

Всеки кмет сънува нов мандат. Господин Димитров не прави изключение, вероятно го сънува. А и като член на политбюро сънят става все по-розов.

Същият сън спохожда и господин Темелков, няма съмнение. Предимството му е, че  притежава "алгоритъм на властта“ при видимия недостиг на естествен интелект в общината.

Двамата – Димитров и Темелков, трудно се понасят и това дава мощен тласък на конспирациите, интригите и вътрешнопартийните боричкания. Това пък е идеалната среда, в която цъфти талантът на Борисов да намери "алгоритъм на властта“.


Още новини от Новини с прогнози:
За реклама: 0887 45 24 24 и juliana@mg24.bg
За контакти: 0700 450 24 и office@mg24.bg
©2020 Медия груп 24 ООД. zaplovdiv.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от zaplovdiv.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни . Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в zaplovdiv.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.